EKO legíny

Funkčné športové oblečenie z oceánskeho plastu 

VTermovel vyrábame funkčné športové oblečenie od roku 1991. Našou prioritou je ponúknuť vám multifunkčné a nadčasové oblečenie v najvyššej kvalite, pre rôzne športové aktivity, ale i bežné nosenie. A keďže nám nie je ľahostajný ani osud našej planéty, rozhodli sme sa prispieť svojou novou kolekciou k zachovaniu oceánskych ekosystémov a zdravého životného prostredia. Ušilli sme pre vás funkčné oblečenie z recyklovaného oceánskeho plastového odpadu. 

Použité rybárske siete a plastové obaly každoročne pripravia o život 100 miliónov morských živočíchov. Ak nenastane zmena, v roku 2050 bude v našich moriach a oceánoch viac plastu ako živočíchov. Už teraz máme v Tichom oceáne siedmy, plastový kontinent (tzv. gyr) s názvom Veľký pacifický kôš. Rozlohou je 32-krát väčší ako Slovensko a jeho hĺbka sa rovná približne 10 poschodovému paneláku. 

K redukcii množstva plastov môžeme prispieť i my. Na začiatok stačí výmena nákupnej tašky a jednorázových sáčkov za ekologické alternatívy, kúpa potravín nebalených v plastových obaloch alebo separovanie plastového odpadu.

Plast, žiaľ, stále patrí medzi najmenej recyklovaný odpad. Pritom práve jeho recykláciou získame veľmi kvalitný a odolný materiál, z ktorého sa vyrábajú napríklad slnečné okuliare, obaly na notebooky, hodinky, náramky, podrážky na topánky alebo aj dámske športové legíny.

Funkčné športové oblečenie, ktoré čistí oceány

Plast má z pohľadu trvalej udržateľnosti a cirkulárnej ekonomiky veľký potenciál aj v oblasti odevného priemyslu. 

Eko-polyesterové vlákna z recyklovaného oceánskeho plastu majú rovnaké vynikajúce vlastnosti, ako napr. vysoká funkčnosť, trvácnosť a jednoduchá údržba. Oblečenie z oceánskeho plastu je zdravotne nezávadné.

Výroba tkanín z recyklovaného oceánskeho plastu je ekologická. Pri tkaní sa spotrebuje o 70 % menej energie, vyprodukuje sa o 75 % menej emisií CO2 a minie sa o 86 % menej vody. 

Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme sa pripojili k iniciatíve odevných výrobcov, ktorí menia plastový odpad v jedinečné funkčné športové oblečenie a spoločne bojujú za lepšie zajtrajšky.

Trendy dámske legíny z recyklovaného oceánskeho plastu  Termovel

Univerzálne dámske legíny z recyklovaného oceánskeho plastového odpadu si zamilujete na prvý pohľad i dotyk. Legíny majú vyšší pás s gumou, vďaka ktorému perfektne sedia, zoštíhlia pás a ochránia vaše kríže pri každej aktivite. Navyše nepresvitajú, neťahajú a neobmedzujú vás v pohybe.

S dôrazom na maximálny komfort a funkčnosť sme do našich originálnych strihov zakomponovali aj bočné vrecká na drobnosti, hotovosť, kartu, mobil či kľúče.

Pohodlné dámske legíny využijete aj pri tých najnáročnejších športových činnostiach, v interiéri, v exteriéri, ale aj ako bežný outfit do práce, na nákup alebo ako domáce oblečenie. Je len na vás, s čím ich skombinujete. My vám garantujeme, že sa v nich budete vždy cítiť ako v bavlnke a pri správnej a jemnej starostlivosti vám budú roky verne slúžiť. 

Odporúčame ich prať prevrátené naruby, na šetrnom programe, s vhodným pracím prostriedkom, bez aviváže a nesušiť v sušičke.

Kúpou EKO legín z našej kolekcie sa do boja za čistejšiu planétu zapojíte aj vy.

Pridáte sa?

Prezrieť kolekciu

EKO legíny z oceánskeho plastu | termovelshop.com

V kolekcii dámskych legín z plastového oceánskeho odpadu sme sa snažili skĺbiť hravý štýl a moderný športový look. 

Čo poviete, podarilo sa nám to ツ?

TIP:

Legíny Flat Leopard šijeme aj v detských veľkostiach v klasickej dĺžke i ako kraťasy. V rovnakom #matchimatchi štýle sa so svojimi dcérkami môžete zladiť aj s funkčnými kraťasmi s potlačou melón – dámska verzia, detská verzia.


Budeme radi, ak sa aj vy stanete súčasťou zmeny a spoločne prispejeme k zachovaniu čistejšej a zdravšej planéty.
Jednou z možností, ako to dosiahnuť, je napríklad kúpa funkčného športového oblečenia od Termovel :).

Poteší nás, ak sa k nám pridáte na Instagrame.

Váš Termovel tím ♡