EKO legíny

Funkčné športové oblečenie z oceánskeho plastu 

VTermovel vyrábame funkčné športové oblečenie od roku 1991. Našou prioritou je ponúknuť vám multifunkčné a nadčasové oblečenie v najvyššej kvalite, pre rôzne športové aktivity, ale i bežné nosenie. A keďže nám nie je ľahostajný ani osud našej planéty, rozhodli sme sa prispieť svojou novou kolekciou k zachovaniu oceánskych ekosystémov a zdravého životného prostredia. Ušilli sme pre vás funkčné oblečenie z recyklovaného oceánskeho plastového odpadu. 

Použité rybárske siete a plastové obaly každoročne pripravia o život 100 miliónov morských živočíchov. Ak nenastane zmena, v roku 2050 bude v našich moriach a oceánoch viac plastu ako živočíchov. Už teraz máme v Tichom oceáne siedmy, plastový kontinent (tzv. gyr) s názvom Veľký pacifický kôš. Rozlohou je 32-krát väčší ako Slovensko a jeho hĺbka sa rovná približne 10 poschodovému paneláku. 

K redukcii množstva plastov môžeme prispieť i my. Na začiatok stačí výmena nákupnej tašky a jednorázových sáčkov za ekologické alternatívy, kúpa potravín nebalených v plastových obaloch alebo separovanie plastového odpadu.

Plast, žiaľ, stále patrí medzi najmenej recyklovaný odpad. Pritom práve jeho recykláciou získame veľmi kvalitný a odolný materiál, z ktorého sa vyrábajú napríklad slnečné okuliare, obaly na notebooky, hodinky, náramky, podrážky na topánky alebo aj dámske športové legíny.

Funkčné športové oblečenie, ktoré čistí oceány

Plast má z pohľadu trvalej udržateľnosti a cirkulárnej ekonomiky veľký potenciál aj v oblasti odevného priemyslu. 

Eko-polyesterové vlákna z recyklovaného oceánskeho plastu majú rovnaké vynikajúce vlastnosti, ako napr. vysoká funkčnosť, trvácnosť a jednoduchá údržba. Oblečenie z oceánskeho plastu je zdravotne nezávadné.

Výroba tkanín z recyklovaného oceánskeho plastu je ekologická. Pri tkaní sa spotrebuje o 70 % menej energie, vyprodukuje sa o 75 % menej emisií CO2 a minie sa o 86 % menej vody. 

Aj to je jeden z dôvodov, prečo sme sa pripojili k iniciatíve odevných výrobcov, ktorí menia plastový odpad v jedinečné funkčné športové oblečenie a spoločne bojujú za lepšie zajtrajšky.

Trendy dámske legíny z recyklovaného oceánskeho plastu  Termovel

Univerzálne dámske legíny z recyklovaného oceánskeho plastového odpadu si zamilujete na prvý pohľad i dotyk. Legíny majú vyšší pás s gumou, vďaka ktorému perfektne sedia, zoštíhlia pás a ochránia vaše kríže pri každej aktivite. Navyše nepresvitajú, neťahajú a neobmedzujú vás v pohybe.

S dôrazom na maximálny komfort a funkčnosť sme do našich originálnych strihov zakomponovali aj bočné vrecká na drobnosti, hotovosť, kartu, mobil či kľúče.

Pohodlné dámske legíny využijete aj pri tých najnáročnejších športových činnostiach, v interiéri, v exteriéri, ale aj ako bežný outfit do práce, na nákup alebo ako domáce oblečenie. Je len na vás, s čím ich skombinujete. My vám garantujeme, že sa v nich budete vždy cítiť ako v bavlnke a pri správnej a jemnej starostlivosti vám budú roky verne slúžiť. 

Odporúčame ich prať prevrátené naruby, na šetrnom programe, s vhodným pracím prostriedkom, bez aviváže a nesušiť v sušičke.

Kúpou EKO legín z našej kolekcie sa do boja za čistejšiu planétu zapojíte aj vy.

Pridáte sa?

Prezrieť kolekciu

EKO legíny z oceánskeho plastu | termovelshop.com

V kolekcii dámskych legín z plastového oceánskeho odpadu sme sa snažili skĺbiť hravý štýl a moderný športový look. 

Čo poviete, podarilo sa nám to ツ?

TIP:

Legíny Flat Leopard šijeme aj v detských veľkostiach v klasickej dĺžke i ako kraťasy. V rovnakom #matchimatchi štýle sa so svojimi dcérkami môžete zladiť aj s funkčnými kraťasmi s potlačou melón – dámska verzia, detská verzia.


Budeme radi, ak sa aj vy stanete súčasťou zmeny a spoločne prispejeme k zachovaniu čistejšej a zdravšej planéty.
Jednou z možností, ako to dosiahnuť, je napríklad kúpa funkčného športového oblečenia od Termovel :).

Poteší nás, ak sa k nám pridáte na Instagrame.

Váš Termovel tím ♡

x

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie