Poľovnícke oblečenie

Poľovnícke oblečenie | Termovel

Nevyhnutnou súčasťou poľovníckej výbavy je kvalitné poľovnícke oblečenie. Príslušníci Hubertovho cechu potrebujú pohodlné a funkčné oblečenie od prvej vrstvy až po poslednú. 

V dnešnom článku preto nájdete zopár tipov na kvalitné oblečenie pre poľovníkov a tiež informácie o význame poľovníctva z hľadiska ochrany prírody.

Poľovnícke oblečenie

Aby ste sa pri kontrole svojho revíru či poľovačke cítili komfortne, bez kvalitného funkčného oblečenia sa nezaobídete. Poľovnícke oblečenie musí dobre odvádzať pot a rýchlo schnúť. Ideálne je preto vybrať si vhodné termo oblečenie pre poľovníkov.Najlepšie také, ktoré využijete aj pri ďalších športových aktivitách.

Ak dávate prednosť bavlne, resp. ak aj vo svojom voľnom čase chcete dať jasne najavo, že ste hrdými poľovníkmi alebo len hľadáte vhodný darček pre poľovníkov, odporúčame poľovnícke tričká z našej najnovšej kolekcie. 

Poľovnícke tričká Termovel

Tričká sú z BIO bavlny (ktorá tvorí 91 %) s prímesou modalu a elastanu (zvyšných 9 %), vďaka čomu sú extrémne jemné, mäkké, pevné, pružné a zároveň vysoko priedušné.
BIO bavlnu sme si vybrali nielen kvôli jej vynikajúcim vlastnostiam, ale najmä z ekologických dôvodov. Pri jej výrobe sa totiž spotrebuje až o 91 % menej vody. Počas pestovania biobavlny sa nepoužívajú žiadne chemikálie, preto je bio bavlna vhodná aj pre alergikov. Na zavlažovanie a ďalšie spracovanie sa využíva dažďová voda, ktorá sa ďalej spracováva v čističke odpadových vôd. Zber bio bavlny prebieha výlučne manuálne, vďaka čomu netrpí pôda.

Najpredávanejšie poľovnícke tričká

 

Význam poľovníctva

Na začiatku to boli pravekí lovci, ktorí sa snažili obstarať potravu. Postupom času sa z poľovníctva stala zábavka pre vyvolených z vyšších vrstiev spoločnosti a dnes je poľovníctvo vnímané viac ako súčasť poľnohospodárstva, lesníctva a aplikovanej ochrany prírody. 

Čo znamená byť poľovníkom?

Nielen loviť zver, ale ju chrániť a pochopiť jej význam v prírode. Nestačí teda mať kurz o poľovný lístok, poľovnícke potreby, termooblečenie pre poľovníkov a dodržiavať Poľovnícke desatoro. Medzi poľovníkmi sa traduje, že poľovníkom sa jednoducho musíte narodiť. 

Byť poľovníkom totiž vyžaduje mať pozitívny vzťah k prírode, ekologické zmýšľanie, ale i počítať s tým, že väčšinu svojho voľného času aj financií venujete tejto záľube a zdokonaľovaniu svojich znalostí. Ak spĺňate všetky vyššie uvedené predpoklady a po zdravotnej stránke ste v dobrej kondícii, nič vám nebráni v ceste za splnením svojho sna.

My vám radi pomôžeme vybrať si pohodlné a najmä maximálne funkčné oblečenie pre poľovníkov, dokonca aj pre tých najmenších. V ponuke e-shopu Termovel nájdete aj detské poľovnícke tričká. 

Radi vás uvidíme na Celoslovenských poľovníckych slávnostiach, počas Dní sv. Huberta, ktoré sa za priaznivých okolností konajú na začiatku septembra v Múzeu vo Svätom Antone. Snáď nám to vyjde na budúci rok :).

Poznávacie znamenie bude úsmev na tvári a veríme, že aj poľovnícke oblečenie, ušité s láskou v našej dielni.

Lovu zdar, milí poľovníci a poľovníčky :)