Radi by sme Vás upozornili, že v dňoch 22.7.2024 - 4.8.2024 bude naša firma zatvorená z dôvodu čerpania celozávodnej dovolenky.

Deň otcov

DEŇ OTCOV - TIPY NA DARČEK

Hoci je Deň otcov neoficiálny sviatok, svoje stabilné miesto má v kalendári každej krajiny.
Kým napríklad v Austrálii mu patrí prvá septembrová nedeľa, vo Fínsku a Nórsku zasa druhá novembrová nedeľa. V Nemecku si Deň otcov pripomínajú 40. deň po Veľkej noci a na Slovensku patrí oteckom tretia júnová nedeľa.
Ak aj vy patríte k tým, ktorí svojich otcov, starých otcov či pradedkov radi obdarujú malou drobnosťou, pripravili sme pre vás zopár tipov na darčeky.
V závere článku nájdete aj 5 zaujímavostí o Dni otcov, o ktorých ste možno nevedeli ツ.

Tipy na darčeky ku Dňu otcov

1. Strávte spolu príjemný deň 

Ten najcennejší a najkrajší darček, ktorý nám ostane navždy v pamäti, je náš spoločný čas.Skúste si preto naplánovať rodinný výlet, prechádzku v prírode, piknik, opekačku, turistiku či cyklistiku.

 2. Praktický a užitočný darček

Ak chcete potešiť otca - športovca, vášnivého poľovníka alebo rybára, odporúčame pohodlné pánske funkčné športové oblečenie. Kvalitné športové oblečenie je využiteľné nielen pri voľnočasových aktivitách, ale aj na bežné nosenie. Funkčné športové oblečenie pre outdoorové dobrodružstvá celej rodiny nájdete v termovelshop.com.

Vyberte si darček na Deň otcov:

Pánske funkčné tričká

Funkčné tričká s dlhým rukávom

Termooblečenie pre poľovníkov

3. Vlastnoručne vyrobený darček 

Fantázii sa medze nekladú. Spolu s deťmi môžete vyrobiť pohľadnicu, namaľovať obrázok, vyrobiť fotorámik, upiecť chutný koláčik alebo napríklad zostrihať krátke video v mobile. Takéto milé drobnosti vždy vykúzlia úsmev na tvári. Ak ku každému darčeku pridáte originálne darčekové balenie a objatie, garantujeme zaručený úspech ツ. Nápadov na darčeky pre otcov je plný internet, je len na vás, akým spôsobom tomu vášmu poviete, čo pre vás znamená.

5 zaujímavosti ku Dňu otcov

          Vedeli ste, že …?

1. Prvé zmienky o sviatku otcov nájdeme už v stredovekých listinách, kedy sa na území dnešného Rakúska a Nemecka konali cirkevné procesie. V 18. storočí sa Deň otcov vnímal ako oslava rodiny, v ktorej otec plní rolu ochrancu a živiteľa. Na Slovensku sa Deň otcov pôvodne slávil 19. marca, na Jozefa.  

2. Morský koník je najstarostlivejší otec v živočíšnej ríši. Vychovávať svoje potomstvo ale pomáha aj bobor.

3. Oslavy Dňa otcov v Nemecku majú podobu pivných ciest. 

4. Oficiálnym kvetom sviatku otcov je ruža (biela alebo červená).

5. Predpokladá sa, že slovo „otec“ vzniklo z prvých slabík, ktoré v rámci džavotania počujeme u bábätiek: „pa“ a slabiky „ter“, čo je prípona príbuzenstva. Z latinčiny „pater“, v španielčine „padre“, vo francúzštine „père“.

Veríme, že sme vám pomohli vybrať vhodný darček na Deň otcov. Všetkým oteckom prajeme k nadchádzajúcemu sviatku veľa zdravia a na každý deň mnoho dôvodov na úsmev ツ.

Váš Termovel tím ♡