Radi by sme Vás upozornili, že v dňoch 22.7.2024 - 4.8.2024 bude naša firma zatvorená z dôvodu čerpania celozávodnej dovolenky.

Materiál

POP 100% POLYPROPYLÉN

Výrobky vyrobené z polypropylénovej pleteniny umožňujú rýchly odvod kapilárnej vlhkosti z povrchu tela. Bielizeň Termovel má ploché švy a vytvorený anatomický strih, ktorý sa príjemne prispôsobuje telu a funkciu odvodu vlhkosti znásobuje. Hlavnou prednosťou tohto inovovaného vlákna je schopnosť maximálneho odvodu vlhkosti z povrchu pokožky na vonkajšiu stranu textílie (tzv. knôtový efekt), udržanie stáleho pocitu sucha a komfortu pri vysokom fyzickom zaťažení v extrémnych podmienkach. Vďaka nízkej tepelnej vodivosti je vaše telo chránené pred vonkajšou teplotou, takže vás výrobky značky Termovel budú v teple chladiť a v zime hriať. Výrobky sú použiteľné celoročne na športové aktivity, bežné nosenie a zdravotné účely ako prvá vrstva v zime alebo jediná vrstva v lete.

PROLEN

Prolen je polypropylénové tvarované syntetické vysokorosťažné vlákno zložené z viacerých elementárnych vlákien. K jeho prednostiam patrí antistatická úprava a dobré teleplno-izolačné vlastnosti pri nízkej hmotnosti. Najväčšou výhodou je nízky príjem vlhkosti: 0,01% nasiakovosť pri bežnej vlhkosti prostredia. Taktiež je odolný voči plesniam a mikroorganizmom a pri styku s pokožkou nevyvoláva žiadne alergie,

PROLEN SILTEX

Prolen Stiltex je špeciálne vlákno, modifikované antibakteriálnym aditívom na báze biogénnych iónov striebra, ktoré neškodí telu ani životnému prostrediu. Ióny striebra bránia rastu baktérií, húb a plesní, redukujú nepríjemné pachy, udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky a nastolia hygienickú sviežosť výrobku počas športovania i oddychu. Keďže je antibakteriálne aditívum aplikované do hmoty vlákna permanentne zostáva v textílii zachované i po niekoľkonásobnom praní.

PES - PCE

Výrobky z hydrofilného polyesterového vlákna vďaka svojmu profilu a vylepšenej vláknovej technológii odvádzajú enormné množstvo vlhkosti z povrchu pokožky na vonkajšiu stranu textílie, pričom túto rozvádza do plochy a tým zefektívňuje jej odparovanie. Svojimi mimoriadnymi vlastnosťami redukuje priamo teplotu kože, znižuje srdcovú frekvenciu pri telesnej činnosti a udržuje hydratáciu organizmu na požadovanej úrovni. Zabezpečuje komfort chladivého pocitu v každej situácii. Vďaka výbornej elasticite a optimálnej jemnosti materiálu vyniká vysokým komfortom a pohodlím pri nosení. Výrobky sú použiteľné celoročne k športovým aktivitám, bežnému noseniu a oddychu ako prvá vrstva v zime alebo jediná vrstva v lete. Výrobky zhotovené z materiálu polyester/elastán majú vďaka počesanej úprave jedinečnú schopnosť tepelnej izolácie pri maximálnom pohodlí a odvode vlhkosti z povrchu tela. Tvarovú stálosť výrobku zabezpečuje značkový elastan Lycra.

MODAL

Modal patrí do skupiny celulózových vlákien. Táto celulóza sa vyrába z bukového dreva. Modal pomáha urýchľovať odvod potu pomocou knôtového efektu, zlepšuje dotyk a fyziologické vlastnosti. Pri polypropylénovej vrstve je použité antibakteriálne vlákno Prolen Siltex. Vďaka hladkému povrchu vlákien, ktoré zabraňujú porušeniu štruktúry počas prania, zostáva vlákno mäkké, pružné, s hodvábnym leskom dokonca i po opakovanom praní. Ionty striebra bránia rastu baktérií a plesní, redukujú nepríjemné pachy a udržujú biologickú rovnováhu pokožky počas športových alebo rekreačných aktivít. 

WOLL

Prirodzené riešenie pre funkčné oblečenie - najlepšia Merino vlna, ktorá sa nosí ako prvá vrstva. Ovčia vlna je unikátny textilný materiál s obdivuhodnou a neporaziteľnou kombináciou funkčných vlasností: termoregulačná schopnosť, priedušnosť, schopnosť odvádzať pot, má antibakteriálne účinky, chráni pred UV žiarením, je elastická a hypoalergénna. Vlákno Extra Merino Fine - prirozený termoregulačný efekt vlny zabezpečuje to, že v tele chladí a v zime hreje. Vlna ako jediný materiál hreje aj vo vlhkom stave. Oblečenie absorbuje vlhkosť z povrchu tela a transportuje ju na povrch, kde sa vyparí. To znamená, že oblečenie zabraňuje poteniu. Vlna ako prírodný materál je antibakteriálna. Redukuje tvorbu baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Vlna hreje, chráni, udržuje telesný komfort a je ľudskému organizmu najviac priaznivá zo všetkých známych textílnych vlákien.

BAMBOO

Bambusové vlákno nasáva pot tak, že pokožku nevysúša, ale prebytočné množstvo potu vždy odvedie. Funkčné prádlo sa nelepí ani pri najväčších teplách alebo pri namáhavej práci. Vnútorná štruktúra bambusového vlákna je podobná ako u umelo vyrábaných vláknach, ktoré sa používajú na funkčné prádlo. Prádlo má tak i podobné termoregulačné vlastnosti - v lete chladí a v zime hreje. V teplom počasí zostáva bambusové vlákno o 2 až 3 stupne chladnejšie ako klasická bavlna. Naopak v chlade príjemne zohrieva. Bambusové vlákno obsahuje prírodnú látku, ktorá má antibakteriálne a bakteriostatické vlastnosti. Dokáže tak zničiť až 70% baktérií a zabraňuje nepríjemnému zápachu. Zárovneň má aj protiplesňové a antistatické vlastnosti.

SOFTSHELL

Materiál novej generácie. Jedná sa o dvoj až trojvrstvový laminát, ktorý vhodnou kombináciou použitých materiálov dosahuje vynikajúce úžitkové vlastnosti. Soft Shell zaručuje maximálnu odolnosť voči vetru, vodoodpudivosť a priedušnosť. Je ľahký, príjemný na omak a poskytuje dostatočnú termoizoláciu. Primes lycry spôsobuje elasticitu. Materiál je predurčený na náročné outdoorové aktivity.

LOMBARDIA

Vysoko funkčný z rubnej strany pobrúsený osnovný úplet v zložení Polyamid/Lycra zabezpečuje vysoký komfort, ohybnosť, výborné tepelnoizolačné vlastnosti, dobrú priedušnosť, odvod potu a dlhú životnosť. Materiál bol dôsledne vyvinutý na najlepšej technológii, ktorá dnes existuje. Technológia pletenia zabezpečuje, že úplet aj po veľkom natiahnutí a namáhaní nepúšťa očká. Kvalitné priadze a úprava zabezpečujú výbornú antipílingovú úpravu. Odevy vyrobené z tohto materiálu sú vhodné na športy ako outdoor, bicyklovanie, beh, bežky, golf, lyžovanie, zimné, ale aj iné športy. 

TECNOPILE

Tieto výrobky firmy Pontetorto vám poskytnú optimálne pohodlie pri najnižšej možnej hmotnosti. Na výrobu mikrovlákna je použitá priadza s viac než 250 jemnými vláknami na priestore s veľkosťou pol milimetra. Preto pri dotyku vzbudzuje pocit ľahkého kašmíru. Podľa nášho názoru je to najluxusnejšie dostupné mikrovlákno. Tieto výrobky sú perfektné pre všetky spôsoby použitia.