Hrejivé termooblečenie od Termovel®

 

Hrejivé spodky a hrejivé tričko od Termovel® sú ideálnou prvou vrstvou pre milovníkov poľovníctva, rybárstva či športovcov, ktorí potrebujú byť v suchu a teple za každého počasia. 

V dnešnom článku nájdete:

          - rokmi a používateľmi overenú prvú vrstvu funkčného termo oblečenia, vďaka ktorej vám ani v nadchádzajúcich chladnejších dňoch nebude zima
           - a ako bonus zopár zaujímavých informácií o tom, ako naše telo reaguje na chlad,
          - ale tiež odpoveď na otázku, prečo sú ženy citlivejšie na chlad ako muži.

Jedno kvalitné termo oblečenie hreje celú zimu

Menej je niekedy viac. Aj funkčné športové oblečenie vieme správnym vrstvením využiť v každom ročnom období. V súlade s minimalizmom stačí vyberať kúsky, ktoré využijete celoročne a pri každej športovej aktivite. A presne také multifunkčné športové oblečenie nájdete aj v e-shope Termovel®.

Funkčné oblečenie pre celú rodinu.

Prečo je prvá vrstva taká dôležitá?

Najviac termoreceptorov máme na koži. Na zaregistrovanie chladu slúži až 250-tisíc a na teplo reaguje 30-tisíc receptorov. Termoreceptory reagujúce na teplo sú uložené hlbšie v koži a nazývajú sa Ruffiniho telieska. Termoreceptory vnímajúce chlad sa nachádzajú tesne pod povrchom kože a poznáte ich možno aj pod pojmom Krauseho telieska.

 Priemerná teplota kože je 33 ℃, pričom pre normálne fungovanie nášho tela potrebujeme      zachovať teplotu telesného jadra 28 ℃. Mokré oblečenie zvyšuje straty tepla až 20-násobne, preto musí prvá vrstva funkčného oblečenia dokonale odvádzať vlhkosť a byť zároveň maximálne vzdušná. A obzvlášť počas sychravých a zimných dní.

V našom šatníku by teda pre tento účel nemali chýbať hrejivé spodky s extra zateplením. Materiál Wellsoft – 100 % mikropolyester na stehnách a kolenách, ktoré sú najviac vystavené chladu, odvádza z povrchu tela kapilárnu vlhkosť. 

Termospodky oceníte aj pri náročnej fyzickej aktivite v mínusových teplotách. Či už je to pochôdzka po revíri, lov vianočných kaprov, rúbanie dreva, alebo hrebeňovka, vďaka nízkej tepelnej vodivosti použitého materiálu, vám zima rozhodne nebude ツ.

Z rovnakého materiálu odporúčame hrejivé termotričko. Wellsoft zateplenie na ramenách, lakťoch i na chrbte a dokonalý anatomický tvar sa postarajú o váš maximálny tepelný komfort. Predĺžený zadný diel zasa perfektne ochráni vaše kríže, obličky a pečeň, ktorá je hlavným orgánom produkujúcim teplo.

Čo sa deje v našom tele, ak je vystavené chladu?

Poznáte ten pocit, kedy sa vám zima doslova derie pod kožu, okrem husej kože máte skrehnuté končatiny a drkocete zubami? Ak je ľudský organizmus vystavený dlhodobému extrémnemu chladu, v našom tele sa deje množstvo ďalších reakcií:

MOZOG: 

Hypofýza a hypotalamus regulujú telesnú teplotu tak, aby bola optimálna vo vitálnych orgánoch, teda v srdci, pľúcach a mozgu. Ak by pobyt v nehostinných podmienkach trval príliš dlho, hypotalamus spomalí aj proces uvažovania.

SRDCE

V snahe zohriať a okysličiť pre život najdôležitejšie orgány rýchlejšie pumpuje krv. Ľudia trpiaci kardiovaskulárnymi ochoreniami by sa mali pred chladom chrániť práve vhodným vrstvením funkčného oblečenia a cez ústa a nos nosiť napríklad multifunkčný šál.

PĽÚCA

Správnym dýchaním nosom studený vzduch primerane zohrievame a zvlhčujeme. Ak by sme dýchali ústami, chladný a suchý vzduch by nám dráždil dýchaciu trubicu a rozkašľali by sme sa. 

PRSTY

Spočiatku pociťujeme zvýšenú len citlivosť, no dlhšie podchladenie prstov na rukách a nohách prechádza od bolesti až k pľuzgierom a omrzlinám, v tých najhorších prípadoch až k nekróze.

SVALY

Pri fyzickej námahe vzniká až 70 % tepla práve vo svaloch. Tie sa svojím sťahovaním snažia vytvárať energiu a pomôcť cirkulácii krvi, čo vedie k svalovej triaške. Ak v extrémnych podmienkach uviazneme dlhšie, strácame koordináciu a nakoniec aj schopnosť regulovať základné pohyby. 

CIEVY

Vplyvom chladu sa stiahnu. Hypotalamus uvoľňuje hormóny regulujúce ich činnosť, aby sa zachovala stabilná teplota vo vitálnych orgánoch. Preto nám ako prvé na chlad reagujú končatiny.

KOŽA

V chladnom počasí môže na pokožke vzniknúť aj tzv. žihľavka – chladová urtikária. Z buniek sa do krvi vylučuje histamín, čo sa prejavuje svrbením až červenými vyrážkami.

Možné účinky chladu by sme rozhodne nemali podceňovať, základom je mať kvalitné funkčné termooblečenie a vhodnú obuv.

Prečo je ženám väčšia zima?

Dôvodov je hneď niekoľko:
          - prvý je evolučný, vyššia telesná teplota u žien chráni reprodukčné orgány a tiež samotný plod,
          - menší podiel svalovej hmoty,
          - o 15 % tenšia koža v porovnaní s mužmi,
          - a pomalšie spaľovanie tukov.

Aby vám, milé dámy, túto sezónu nebola zima, pripravili sme pre vás novinku – pohodlné zateplené legíny s vysokým pásom a zateplenú mikinu na zips. Nakoľko ste si z našej oceánskej kolekcie obľúbili legíny s bočnými vreckami (ideálnymi napríklad na mobil), nezabudli sme na ne ani v tomto prípade.

Ideálny set pod stromček, čo poviete? 

Nech sa páči, prezrite si celú ponuku a nakúpte vianočné darčeky pre svoju rodinu v našom e-shope bez stresov a z pohodlia domova:

Prekonávajte sami seba aj v chladných mesiacoch roka. Oblečte sa do pohodlného a funkčného športového oblečenia ušitého na Slovensku a už nikdy vám nebude zima ツ

S ♡ váš Termovel® tím