Modal

Modal

Váš spokojný úsmev na perách a maximálny komfort pri športových aktivitách za každého počasia nás motivujú hľadať neustále nové materiály pre funkčné športové oblečenie.

Veľmi nás teší spätná väzba od zákazníkov, z ktorej jednoznačne vyplýva, že jedným z najobľúbenejších materiálov je revolučný modal.

 Ak ste zatiaľ nemali tú česť, radi vám predstavíme jeho unikátne vlastnosti.

Z ČOHO JE MODAL?

Modal je typ viskózového vlákna, ktoré sa vyrába z bukovej celulózy. Pôvodne bol vyvinutý v 50. rokoch 20. storočia v Japonsku s cieľom nahradiť hodváb. Dnes medzi producentov modalu patria aj Rakúsko, India alebo Filipíny a modalové tkaniny na jemnučkých 17.5 mikróna si pletieme napríklad aj my, v našej pletiarni v Drietome.

AKÉ JE ŠPORTOVÉ OBLEČENIE Z MODALU?

Odolné, trváce, pružné, nekrčivé, ľahučké, príjemné na dotyk a výborne savé.

Modal dokáže absorbovať až o 50 % viac potu ako bavlna. Modalové vlákna sú hladké, vďaka čomu má vaše termo oblečenie jemný lesk a aj pri opakovanom praní si zachová svoju farebnosť, tvar a nežmolkuje sa. Vďaka plochým švom je navyše veľmi pohodlné.

Termo oblečenie z modalu | Termovel®

V našej ponuke nájdete spodky z modalu, ale i dámske a pánske termo tričká a tielka z modalu:

V našej pletiarni pletieme modalovú tkaninu vo štvorčekoch. Farebná, vrchná časť je práve z modalu. Spodná, vnútorná strana je z antibakteriálneho polypropylénového vlákna PROLEX SILTEX, ktoré udržuje biologickú rovnováhu pokožky, zabraňuje množeniu baktérií a rastu plesní a taktiež redukuje nepríjemný zápach. Touto kombináciou dokážeme zaručiť, že termo tričko či funkčné tielko budú naozaj rýchloschnúce. Veľmi dobre zachytáva tieto modalové štvorčeky aj naše video: https://www.instagram.com/tv/Caxc1KujX4f/

MODAL JE EKOLOGICKÝ A UDRŽATEĽNÝ

Buky, z ktorých sa modalové vlákno vyrába, sú obhospodarované udržateľným spôsobom. Modal sa preto považuje za uhlíkovo neutrálny. Samotný výrobný proces prebieha v súlade s princípmi cirkulárnej ekonomiky. Všetky čistiace a chemické látky sa pri výrobe využívajú opakovane. Modalové vlákna sú kompostovateľné a biologicky rozložiteľné. Pri výrobe modalu sa využíva oveľa menej pôdy a 10 – 20-krát menej vody ako pri produkcii bavlny.

Ak aj vy hľadáte termo oblečenie, ktoré vám pri správnej starostlivosti vydrží roky, prezrite si našu kolekciu termo oblečenia z modalu:

Športové oblečenie z modalu