Modal

Modal

Váš spokojný úsmev na perách a maximálny komfort pri športových aktivitách za každého počasia nás motivujú hľadať neustále nové materiály pre funkčné športové oblečenie.

Veľmi nás teší spätná väzba od zákazníkov, z ktorej jednoznačne vyplýva, že jedným z najobľúbenejších materiálov je revolučný modal.

 Ak ste zatiaľ nemali tú česť, radi vám predstavíme jeho unikátne vlastnosti.

Z ČOHO JE MODAL?

Modal je typ viskózového vlákna, ktoré sa vyrába z bukovej celulózy. Pôvodne bol vyvinutý v 50. rokoch 20. storočia v Japonsku s cieľom nahradiť hodváb. Dnes medzi producentov modalu patria aj Rakúsko, India alebo Filipíny a modalové tkaniny na jemnučkých 17.5 mikróna si pletieme napríklad aj my, v našej pletiarni v Drietome.

AKÉ JE ŠPORTOVÉ OBLEČENIE Z MODALU?

Odolné, trváce, pružné, nekrčivé, ľahučké, príjemné na dotyk a výborne savé.

Modal dokáže absorbovať až o 50 % viac potu ako bavlna. Modalové vlákna sú hladké, vďaka čomu má vaše termo oblečenie jemný lesk a aj pri opakovanom praní si zachová svoju farebnosť, tvar a nežmolkuje sa. Vďaka plochým švom je navyše veľmi pohodlné.

Termo oblečenie z modalu | Termovel®

V našej ponuke nájdete spodky z modalu, ale i dámske a pánske termo tričká a tielka z modalu:

V našej pletiarni pletieme modalovú tkaninu vo štvorčekoch. Farebná, vrchná časť je práve z modalu. Spodná, vnútorná strana je z antibakteriálneho polypropylénového vlákna PROLEX SILTEX, ktoré udržuje biologickú rovnováhu pokožky, zabraňuje množeniu baktérií a rastu plesní a taktiež redukuje nepríjemný zápach. Touto kombináciou dokážeme zaručiť, že termo tričko či funkčné tielko budú naozaj rýchloschnúce. Veľmi dobre zachytáva tieto modalové štvorčeky aj naše video: https://www.instagram.com/tv/Caxc1KujX4f/

MODAL JE EKOLOGICKÝ A UDRŽATEĽNÝ

Buky, z ktorých sa modalové vlákno vyrába, sú obhospodarované udržateľným spôsobom. Modal sa preto považuje za uhlíkovo neutrálny. Samotný výrobný proces prebieha v súlade s princípmi cirkulárnej ekonomiky. Všetky čistiace a chemické látky sa pri výrobe využívajú opakovane. Modalové vlákna sú kompostovateľné a biologicky rozložiteľné. Pri výrobe modalu sa využíva oveľa menej pôdy a 10 – 20-krát menej vody ako pri produkcii bavlny.

Ak aj vy hľadáte termo oblečenie, ktoré vám pri správnej starostlivosti vydrží roky, prezrite si našu kolekciu termo oblečenia z modalu:

Športové oblečenie z modalu

x

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie